Nieuwe 'Spanje' boeken - bijgewerkt t/m 6 april

Jos Deuling,  woensdag 6 april 2022

De zigeunerbruid, de eerste thriller van Carmen Mola met hoofdinspecteur Elena Blanco in de hoofdrol, is een gruwelijk spannende thriller voor de lezers van Karin Slaughter en Helen Fields. In De zigeunerbruid verdwijnt Susana Macaya na haar vrijgezellenfeest. Haar lichaam wordt twee dagen later gevonden, haar tutu doordrenkt met bloed. Even wordt gedacht dat de aanstaande bruid nog leeft, tot blijkt dat het een made is die uit haar oogkas kruipt... De even kleurrijke als ervaren inspecteur Elena Blanco ontdekt dat Susana's zus Lara zeven jaar geleden op dezelfde vreselijke wijze aan haar einde kwam, ook op de vooravond van haar huwelijk. De moordenaar van Lara zit momenteel echter zijn straf uit. Twee gruwelijk vermoorde bruiden, een veroordeelde dader die mogelijk niet de juiste is en een inspecteur die achtervolgt wordt door een diep persoonlijk trauma. De zigeunerbruid is een macabere, bijzonder scherp en snel geschreven literaire thriller van een van de belangrijkste Spaanse thrillerauteurs van dit moment.

'Heerlijk gruwelen zonder dat het over de top wordt.' - Vrij Nederland


Spuwen Spanjaarden echt tot 210 woorden per minuut uit en wat betekent dat voor buitenlanders die zich in een discussie willen mengen? Waarom gebeurt alles in Spanje in bars? Klopt het dat er verenigingen bestaan die vrouwen met bussen naar uitstervende dorpen brengen om het platteland te herbevolken? Waarom verbood Catalonië stierengevechten terwijl stieren aan touwen door de straten jagen daar geen punt is? Hoe is het mogelijk dat Benidorm van een dorp van visvangst en koeienstront transformeerde in het Manhattan van de Costa Blanca? Waarom zijn Spaanse rechters zo patriarchaal? Wat is de erfenis van Franco? In 2010 verhuisde VRT-correspondent Sven Tuytens van Brussel naar Madrid. Aan de hand van zijn ervaringen probeert hij een stukje van Spanjes ziel bloot te leggen. Over Spanjaarden die hem positief verrasten, diep ontgoochelden, heel hard deden lachen of met wie hij samen weende. Een verhaal met veel humor. En lijnen naar België want dit is een boek voor de mensen ‘thuis’, al is die term voor hem na al die tijd iets vaags geworden. Met een nawoord van Vincent Scheltiens.


Als in Spanje de burgeroorlog dreigt, ontvlucht Amelia Gararoya haar vaderland en laat ze man en kind achter. Haar leven speelt zich daarna af in de grote brandhaarden van de 20ste eeuw: stalinistisch Rusland, nazi-Duitsland, fascistisch Italië en het naoorlogse Berlijn tot aan de val van de Muur in 1989.





witte woning in Andalusie
Huizen te koop Spanje. Ruim aanbod. Vakantiehuizen en vakantievilla’s. Boerderijen in Andalusië, appartementen aan de Costa’s. Particuliere verkoop en aanbod van makelaars. 

Spaans strand met ligstoelen Hoewel er, zowel door collega’s als door mij, steeds weer op gehamerd wordt, dat u met een goede voorbereiding heel veel problemen kunt voorkomen, zijn er helaas nog steeds mensen die dit advies aan hun laars lappen. We zeggen het echter niet voor niets. 
More articles



















































































Links